MODUL 1 - TEMEL SEVİYE EĞİTİMLER

Gelişim yolculuğunun ilk adımı olan TPS- Yalın Üretimin temellerinin atıldığı hem teorik hem pratik eğitim çalışmasıdır. Bu çalışma ile katılımcılar Yalın Üretimin geleneksel üretim metotlarından farkını iyi derece anlar ve atölye uygulaması için gerekli ilk eğitimi alır.
Temel olarak anlatılan teorik eğitimdeki Yalının başlıca prensibi olan akış oluşturma ve israf tespit gözünün geliştirilmesi üzerine kurgulanmış, konveyör hat yapısı üzerinde uygulamalı olarak düzenlenen atölye çalışmasıdır. Bu çalışmada katılımcılar 7 Temel israfı tespit etmeyi ve iş standartlarının önemini tecrübe ederek öğrenirler.

Bu eğitime Yalın Üretimi yeni öğrenmek isteyen tüm seviyeden kişiler katılabilir.

Temel Yalın Üretim Teorisine ve İsraf farkındalığına sahip olan katılımcılar için yalın tekniklerin üretim hattına entegrasyonunu uygulamalı olarak gösteren bu atölye çalışması katılımcılar için kendi çalışma alanlarında da etkili sonuçları ortaya çıkartabilecekleri teknikler üzerinden durmaktadır.

Bu atölye çalışmasında yalınlaştırılmış hücre imalatı örneği baz alınarak tüm operasyonların iş analizi ve dengelenmesi, üretim verimliliği arttırma, adam azaltma, kalite seviyesini iyileştirme, alan kullanımını azaltma gibi fabrikalar için önem teşkil eden kaizen konuları uygulamalı olarak verilmektedir.

Bu eğitime M1/01-02 No’lu eğitim konularına hakim, veya Temel Yalın Üretim konularında farkındalığı olan saha liderleri ve yöneticileri katılmalıdırlar.

Yalın Araçların entegrasyonunda motivasyonu en yüksek uygulama adımı genellikle hat görselleştirme çalışmalarıdır. Görsel Yönetim temel prensiplerden uzak bir şekilde kurulursa araçları doğru kullanamama ve kültürel faaliyete dönüştürememe anlamında problemler meydana gelmektedir.

Bu eğitimimizde özellikle 5S faaliyetlerinin fonksiyonları ile birlikte, görsel yönetim ve görsel kontrol araçlarının doğru kullanma yöntemleri ile etkili sonuçlar oluşturma üzerinde durulmaktadır. Ayrıca, görsel fabrika çalışmalarında bu teknikler oldukça önem taşıdığından hat / hücre kurulumunda temel şartlar bu eğitimin özellikle odaklandığı konulardandır

Eğitim talebi ve rezervasyon için lütfen aşağıdaki iletişim kutusunu kullanınız

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı