TPS / YALIN ÜRETİM PROJE DANIŞMALIĞI

Tüm boyutları ile kültürel dönüşüm

Güçlü bir gelecek için yapılacak en büyük yatırım insana ve işletmenin kültürel değişimine yapılan yatırımdır.

Operasyonel Mükemmelliğe Birlikte Adım Adım

Bugün değişim ve dönüşüm artık tüm organizasyonlar için bir zorunluluk olmuştur. Müşteri taleplerinin değişken olması faaliyette bulunulan pazarların da dinamikleşmesine neden olmaktadır. Bundan dolayı bu dinamizme ancak çevik bir şekilde cevap verebilen firmalar rakiplerine göre avantajlı bir konum elde edebilmektedir.

Geleceklerini planlayan ve çevikleşmeyi tüm organizasyonun en alt kademesine kadar indirebilen firmalar uzun dönemde var olacaklardır. TPS – Yalın Üretim ise günümüzde hala güncelliğini koruyan ve gelecek alt yapısını oluşturabilen tek sistem olarak tercih edilmektedir.

Gemba Partner uzmanları Japon Otomotiv Sanayisininde kazandığı tecrübelerini gene Japon tarzı olan TPS ve TPM uygulamaları ile tüm ülke sanayisi ve firmaları ile paylaşmaktadır.

Yalın dönüşüm projelerinde özellikle pratik uygulamalara ağırlık vererek hem şirketlerin gelişimini hemde insan kaynağının akılcı çözümlere ulaşmasını sağlayarak insan gelişimi sağlar.

Kültürel dönüşüm ve yönetim hizmetlerimiz saha odaklı çalışmalara dayandığından danışmanlıktan ziyade sahada aktif çözüm ortaklığı şeklinde ilerlemektedir.
TPS ‘ uygulamaları ile elde edilen çıktılar ise sektörde var olmak için müşteri memnuniyetini sağlayan ana misyon konularıdır.

Gemba Partner proje uyulamalarında proje başlangıç ve bitiş tarihine kadar bu ana misyonlar günlük olarak görsel olarak izlenir ayrıca yönetime raporlanır.

Odaklanılan Metrik Konuları :

Nasıl İlerlenir ?

Tps – Tpm gibi dönüşüm projeleri uzun soluklu kültürel değişim projeleridir. Proje takvimleri uygulama alanına, şirket yapısına göre 12-36 ay arası düzenlenmektedir.


Doğru bir proje planı oluşturabilmek ve uygulama yapılacak firmanın temel problemleri doğru tespit edebilmek için öncelikle bir süreç analiz çalışması yapılmaktadır. Süreç analizinde elde edilen veriler ışığında proje planı şekillenir. İlerlenecek kilometre taşları plan üstünde gösterilir. Proje başlangıcı itibari ile darboğaz analizlerinin yapılması ile plan son şeklini almaktadır.


Projelerde eğitim ve uygulamalar birlikte yürütüldüğünden ayrıca bir eğitim hizmeti almaya  gerek yoktur.

Operasyonel Mükemmellik ve Uygulamalı Yalın Üretim Projeleri konusunda detaylı bilgi almak için aşağıdaki iletişim kutusu ile taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı